İnbekbt e-Dönüşüm

e-Fatura Portalı , e-Fatura Uygulamasını kullanmak için gerekli ve  yeterli alt yapıya sahip olmayan mükelleflerin e-Fatura uygulamasına ait temel işlevleri yerine getirmek için geliştirilen web uygulamasıdır. Uyumsoft e-Fatura Portalı ile GİB e-Fatura standartlarında yasal fatura alışverişi sistem onay ve test süreçleri, e-Fatura sisteminin 7 / 24 çalışması ve sürekliliğinin sağlanması, sunucu barındırma ve kalite standartları yönetimi,fatura verilerinin dijital olarak saklanması ve erişimi, e-Faturaların imzalanmasında Özel Entegratör’ün mali mühürünü kullanmak, GİB e-Fatura süreçleri, usul ve esasları doğrultusunda eğitim ve destek, Gelen / Giden fatura bilgisinin anlık paylaşıldığı, görsel fatura şablon alternatiflerinin sunulduğu web arayüzü, Çok ofisli / merkezi kurumlar için fatura verilerinin birleştirilmesi, tüm veri hazırlama işlemleri ile aktarımların kayıt altına alınması mümkün olacaktır .

GİB e-Fatura Portalı ile Uyumsoft e-Fatura Portalı Karşılaştırması

Portal
Karşılaştırması
GİB e-FATURA PORTALI UYUMSOFT
e-FATURA PORTALI
e-Fatura Sayısı Aylık 5000 Fatura yüklenebiliyor fakat Nisan 2014 itibariyle maksimum 500 fatura yüklenmesi izni var. (+) Uyumsoft portalda herhangi bir sınır bulunmamakta.
e-Fatura Takibi Zarf bazında takip yapılmaktadır. Bir zarf birden çok faturayı içerebildiği fatura takibi açısından zorluklara neden olmaktadır. Fatura ve zarf arasındaki ilişkiyi takip etmek birden çok ekrana bakma zorunluluğu getiriyor. (+)Fatura bazlı çalışır. Faturaların durumu, onaylanması, reddi gibi faaliyetlerin hepsi tek ekrandan yönetilebilmekte ve izlenebilmektedir. Kullanıcı zarfların yönetilmesi karmaşasından uzaktır.
e-Fatura Arama Zarf ya da fatura bazında arama yapılamamaktadır. (+)Uyumsoft Portalde faturanın; fatura numarası, fatura tarihi, fatura oluşturulma tarihi, gönderilen firma adı, Vergi Kimlik Numarası gibi alanlarında arama yapılabiliyor. Fatura içeriğinde Bilgi güvenliği nedeniyle herhangi bir arama yapılmamaktadır.
e-Fatura Gönderimi 10 adımda gerçekleşir (+)2 adımda Gerçekleştirilebilir.
Kullanıcı Sayısı Tek kullanıcı sınır vardır.Aynı anda birden fazla kişi sisteme giriş yapamaz (+)Uyumsoft özel Entegratörlük statüsünün getirdiği yetkiyle sizin adınıza imzalama yapabildiği için istenilen sayıda kullanıcı ile gerekli işlemler yapılabilmektedir.
Yetkilendirme Kullanıcı bazlı yetkilendirme yoktur. (+) Uyumsoft Portalde kullanıcı bazlı yetkilendirme yapısı bulunmaktadır. Bu sayede onaylama, görüntüleme, Ret gibi işlemler farklı rollere atanabilmektedir.

Raporlama

efatura durumlarına göre herhangi bir raporlama ya da görsel grafik ekranları bulunmamaktadır. (+) Uyumsoft portalde mükelleflerin fatura durumuna göre (gelen fatura, giden fatura, onay bekleyen fatura gibi) görsel grafik destekli istatistiksel raporlar sunulmaktadır. Bu grafikler kullanıcı tercihlerine göre (tarih aralığı: bugün, dün, son hafta, son ay ya da özel tarih aralığı gibi) filtrelenebilmesine imkân sağlar.

e-Dönüşümün doğru adresi

Avantajlardan faydalanmaya başlamak için

Hemen Başvurun !